ne02082015

Poslední aktualizaceso, 11 kvě 2013 1pm

Back Jste zde: Emag Old Převod PDF do jiných formátů

Převod PDF do jiných formátů

princip
Úprava
Tisk
Zkušební verze
Tvorba
Svět počítačů
Formát PDF zná snad každý uživatel počítače. S nepsaným standardem se ovšem také vytvořila potřeba čas od času oboustranné konverze mezi PDF dokumenty a konkurenčními formáty. Aplikace PDF Transformer je šikovná utilita pro všechny, kteří na drahé produkty společnosti Adobe nemají dostatek financí.

Silné stránky

PDF Transformer je nástroj pro konverzi PDF souborů do Wordu, Excelu, HTML nebo TXT formátu, přičemž výsledný soubor si zachovává přesnou strukturu a formátování jako originální PDF soubor. Aplikace nabízí jednoduché průvodce o třech krocích, ve kterém si zvolíte soubor pro převod. Parametry převodu lze dále donastavit (font, velikost, formátování). Program se integruje do Průzkumníku, kde ho můžete ovládat pomocí kontextového menu pravého tlačítka. Dále si můžete zapnout lištu do Outlooku, díky které můžete snadno převádět PDF přílohy. Aplikace nepodporuje dávkovou práci, což je škoda. Pokud máte tedy více souborů, nezbývá nic jiného než je převádět ručně.Jak to funguje

PDF Transformer používá oceněnou technologii OCR a analýzy dokumentů s technologií Adobe PDF Library pro zpracování jakéhokoliv PDF souboru bez ohledu na původ včetně souborů PDF získaných ze vstupních zařízení, jako jsou multifunkční zařízení, digitální kopírky a skenery, nebo z aplikací jako Microsoft Word a Excel. Tím, že poskytuje možnost výstupu do Microsoft Wordu, Microsoft Excelu, HTML a ASCII textu, PDF Transformer konvertuje do většího množství formátů než jiné PDF konverzní programy dostupné na trhu. S každou konverzí PDF si výsledný soubor zachovává přesnou strukturu a formátování jako originální PDF soubor. PDF Transformer je ideální aplikace pro čtení dat z PDF souborů získaných z internetu nebo z přílohy e-mailů. Zjednodušuje to práci s články, smlouvami, manuály, brožurami a jinými typy souborů bez potřeby přepisovat a přeformátovat původní dokument.PDF zdarma

Samozřejmě. Již několikrát jsme v našem časopise zmínili aplikace, které se chovají jako virtuální tiskárna PDF dokumentů a výborně se integrují do operačního systému. Můžete tak používat jakoukoli aplikaci a v případě potřebného exportu do PDF souboru zvolíte tisk, stejně jako byste chtěli odeslat dokument na tiskárnu, a v seznamu tiskáren vyberete virtuální tiskárnu PDF souborů. Mnoho podobných aplikací má bezplatnou licenci, velice snadno se ovládají a mají výborné výstupní výsledky.
Hardwarové minimum

Pro bezproblémový chod tohoto produktu definuje výrobce poměrně výkonnou minimální konfiguraci, není se čemu divit. Procesor Intel Pentium (doporučeno Pentium 4 nebo Pentium M), Microsoft Windows 2000 Service Pack 2, Windows XP Professional nebo Home Edition či Windows XP Tablet PC Edition, Microsoft Internet Explorer 5.5 nebo novější, 256 MB RAM (doporučeno 512 MB), grafická karta s podporou pixel shader a DirectX 8.1 pro hardwarovou akceleraci (doporučeno pro optimální výkon).


Jak na to

  • Instalace je celá v českém jazyce a je velice jednoduchá, skládá se z několika málo kroků. Po jejím dokončení vám instalátor nenabídne implicitně spuštění aplikace, musíte ho provést ručně. Ještě dodejme, že instalace trvá poněkud delší dobu ? vzhledem k velikosti aplikace.

  • Ikona Vytvořit PDF soubor spustí režim tvorby PDF dokumentů. V první fázi budete informováni o zkušební licenci této verze aplikace. Zvolte zkušební provoz a klikněte na tlačítko OK .  • Nyní vyberete z disku dokument a provedete nastavení výsledného souboru, kliknutím na Vytvořit soubor PDF proběhne vytvoření a zápis na pevný disk  Pomocí druhé dostupné ikony s názvem Převést PDF soubor snadno převedete jakýkoli PDF soubor do jiného formátu.
  • Nejprve vyberete zdrojový soubor, nastavíte výstupní parametry, definujete exportované strany, rozvržení dokumentu, jazykové nastavení, režim zpracování apod. Kliknutím na tlačítko Převést provedete vlastní převod.
Plusy
  • nové dimenze pro vaše PDF
  • propojení s dalšími aplikacemi
  • snadné sdílení dat mezi firmou a zákazníky

Odkaz na program