31072015

Poslední aktualizaceso, 11 kvě 2013 1pm

Back Jste zde: Emag Old Sledujeme a nahráváme video z YouTube

Sledujeme a nahráváme video z YouTube

Hlavní strana YouTube
Itube
YouRipper
YouTube Video downloader
FLV palyer
Už jste slyšeli o fenoménu YouTube? Nevíte kde hledat zajímavá, poučná či zábavná videa? Tato videa jsou právě obsahem YouTube.

Úvod

YouTube je internetová služba, která se zabývá sdílením a poskytováním videomateriálů. V této oblasti je to asi nejznámější zástupce, o tom vypovídá i aktuální ocenění americkým časopisem Times jako "vynález roku". Mezi jeho hlavní konkurenty bylo možné zařadit například Google Video. Tato situace se však v posledních měsících trochu změnila, protože společnost Google koupila YouTube. YouTube začínal jako projekt, který by umožnil sdílení videa mezi partou kamarádů.


Popularita tohoto projektu rostla a rostl i počet uživatelů. V současné době se na tuto službu připojuje přes 20 miliónů unikátních návštěvníků za měsíc. Jelikož byla služba zdarma a neobsahovala reklamu, byla označována médii za ztrátovou. Velká návštěvnost byla asi trnem v oku společnosti Google. Ten se rozhodl YouTube odkoupit a to za 1,65 miliardy amerických dolarů (zhruba 37 miliard kč). Značka YouTube byla zatím zachována, tedy stále existují videoservery YouTube a Google Video. Od této události se na YouTube připravuje spousta nových funkcí, Google nyní pomáhá s optimalizací vyhledávání. Budoucnost je tedy zajištěna, uvidíme zda pocítíme nějaké výrazné změny.

K čemu to využiji?

Způsobů jak využít tuto službu může být velké množství. Pokud máte špatnou náladu, můžete se podívat po nějakém veselém videu, které vás zaručeně pobaví. V případě, že si myslíte, že vás už nic nepřekvapí, jistě se najdou zajímavá videa u kterých jde jen těžko uvěřit, že jde o realitu a ne o filmové triky. Zaujala vás některá reklama, či hudební videoklip v televizi? Na YouTube máte velkou šanci, že naleznete právě to, co hledáte. Nalézt lze videoklipy od zahraničních i českých interpretů. Všechny videa, která jsou na YouTube k dispozici pochází od samotných uživatelů této služby.

Denně přibývá přes desítky tisíc nových videí, dohromady je jich k dispozici desítky miliónů. Čísla jsou to veliká, bohužel se setkáváme i s velkým množstvím stejných nebo velmi podobných videoklipů. Další nevýhodou může být fakt, že někteří uživatelé dokonce nahrávají díla, která jsou chráněna autorským zákonem. Na tuto situaci si stěžuje mnoho autorů, filmových a hudebních studií. V moci tohoto serveru zatím není možnost kontrolovat všechna videa, kontrola probíhá průběžně. Takže jeden den můžete na stránkách nalézt svůj oblíbený videoklip a druhý den už může být smazán.

Co je zapotřebí pro přehrávání?

Abyste si tato videa mohli přehrávat, postačí vám pouze internetový prohlížeč, který podporuje flash. Díky formátu flash nejsou vyžadovány kodeky, které by mohli způsobovat potíže při přehrávání. Nevýhodou však může být složitější práce s tímto formátem a především vyšší náročnost na procesorový výkon. V některých prohlížečích je tedy zapotřebí doinstalovat plugin pro flash, aby vám videa šli přehrávat bez problémů. Pak stačí jít na stránky http://www.youtube.com/, kde můžete začít vyhledávat video podle klíčového slova či kategorie.

A co dělat, když si chci video nahrát?

Zde už nepomůže holý prohlížeč, musíme si vzít na pomoc nějakou aplikací, které umožní toto video nahrát. Díky těmto programům si tedy můžete video nahrát na váš počítač a později ho přehrávat i když nejste zrovna připojeni k internetu.

iTube

Je velice jednoduchým nástrojem, díky kterému můžete stahovat videa z portálu YouTube. Program lze rozšířit i o další servery, ale tato rozšíření již nejsou zdarma. Ovládání programu je velmi jednoduché, stačí vložit adresu stránky, kde se video nachází a stisknout tlačítko Go! Výhodou programu je to, že videa jsou převáděna do formátu iPod či MPEG. K dispozici je i originální flash soubor.YouRipper

Je plugin pro webový prohlížeč, díky kterému můžete stáhnout video z aktuální stránky. Program podporuje kromě YouTube i Google Video. V programu je dále přítomna šikovná RSS čtečka, díky které nezmeškáte žádné nové video. Dále je zahrnuta podpora pro poslech rádia pomocí Winampu a hra Sudoku pro dlouhé chvíle.YouTUBE Movie Downloader

Tato jednoduchá aplikace vám umožní vyhledávat videa na serveru YouTube pomocí webového prohlížeče. Pokud se vám video zalíbí, můžete si stáhnout zkopírováním jeho adresy do vyznačeného políčka a stisknutím tlačítka download. Pro přehrávání je pak zapotřebí přehrávač videa ve formátu flash, což je například FLV player.FLV Player

Je jednoduchý a pěkný přehrávač videa ve formátu flash. Program je snadný na obsluhu a nabízí i možnost zvětšení přehrávaného videa. Video může být načítáno z pevného disku, či přímo z URL adresy. K dispozici jsou i informace o vlastnostech videa.Závěr

Díky této službě se můžete o své vlastní video podělit s přáteli. Už ho nemusíte komprimovat a posílat elektronickou poštou, přes kterou ani nemusí projít a zbytečně tak zatěžuje poštovní servery. Ne každý uživatel má k dispozici veřejný ftp server, kde by své video vystavil a pokud tak udělá, není zajištěno, že kamarád na druhém konci má nainstalované vhodné kodeky. Videa samozřejmě můžete sledovat a občas lze nalézt skutečně zajímavá. Technická kvalita některých videí je horší, ale to je nejspíše jenom otázkou času.

YouTube existuje i v mobilní verzi, které se říká TinyTube. Tu naleznete na stránce http://tinytube.net/, na kterou se můžete dostat přímo z mobilního telefonu a optimalizované video si stáhnout do telefonu ve kterém lze také přehrát. Samozřejmě musí váš telefon disponovat možností přehrávat .3gp video.

Programy na stažení

Dodatek

Pro stažení videa z Youtube (ovšem ve formátu FLV) můžete použít i náš online nástroj.